16.03.2012

Mam przedwiośnie

Byłam dziś na fotograficznym spacerze pod hasłem przewodnim - poszukiwanie pierwszych przedstawicieli nadchodzącej wiosny. I znalazłam! 
Przypominam tym, którzy w tej chwili parsknęli z pogardą, że u nich takie cuda już "od dawna" - mieszkam w górach, a tu przyroda zawsze na wiosnę jest zapóźniona. 
W miejscu, gdzie jeszcze tydzień temu było śniegu po kolana, dzisiaj powitały mnie pierwsze uroczo dzikie śnieżyczki. Te ogródkowe w ogóle na mnie nie działają, ale takie górskie dzikusy wręcz krzyczą do mnie - tutaj już jest koniec zimy!!! Rozbraja mnie fakt, że kruche, delikatne zielone kiełki torują sobie drogę do światła i życia w śnieżnej brei, przedzierając się przez sztywną warstwę zeszłorocznych liści. 

Z mojej strony - pełen szacun roślinne uparciuchy ;)5 komentarzy:

 1. Ja też dzisiaj byłam na spacerze, i choć tutaj śnieg jest juz niemiłym wspomnieniem, to także wiosna dopiero zaczyna się skradać... Trawy błyszczą się soczystą zielenią, pszczoły powolutku zaczynają kręcić w powietrzu piruety... Po raz pierwszy tak mam, że naprawdę czuję wiosnę. Zazdroszczę Ci widoków, jakie teraz musisz mieć u siebie - cała budząca się przyroda, początki zamieszania w zwierzęcych dziuplach i norkach....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech żyje wiosna! - pozdrawiam Cię serdecznie :)

   Usuń
 2. a u mnie już wgl. nie ma śniegu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak radośnie! Wiosna zaczyna się również i u nas! W końcu. Powoli znika śnieg.
  Świeci słońce. Tak samo jak Ty na ostatnim spacerze dojrzałam pierwsze oznaki wiosny-
  zwilce:D Słowik już śpiewa i kosy szaleją.
  WIOSNA!!!!
  Pozdrawiam Cię ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia ;)

  OdpowiedzUsuń