03.04.2013

Torby w kwiaty i ptasie historie

Zaczął się kwiecień, a ja nadal dokarmiam ptaki...  takich rzeczy nie pamiętam - jak żyję. Ale oprócz tego, że wiosna, a raczej zima wycięła nam-ludziom taki numer, to utrudniła mocno egzystencję dzikich zwierząt, które zawsze na przednówku mają problem ze znalezieniem pokarmu - trzeba stwory wspomagać ;)
Do mojej ptasiej stołówki przylatują kosy, drozdy, rudziki, kowaliki, sikorki i całe chmary czyżyków. Te ostatnie strasznie śmiecą, bo należąc do rodziny łuszczaków obierają w dziobku nasiona słonecznika z tej cienkiej błonki, którą wypluwają. Po nalocie 30-stoptasiowego stadka mam na balkonie zalegającą warstwę takich właśnie słonecznikowych błonek :) Co tydzień zasuwam na zakupy ptasiej karmy - płatki owsiane górskie, płatki owsiane i jęczmienne błyskawiczne oraz słonecznik łuskany. Takie mamy menu :)

Oprócz dokarmiania skrzydlatych przyjaciół uszyłam troszkę torebkowych nowości. Powstały torby bardzo różne - i z alkantary, i z płótna - będę je Wam na bierząco pokazywać, a tymczasem już szyję następne. 

Zapraszam do oglądania  - Katta :)


Kwiaty w szarościach - simple, vol.1 i vol.2  JEST TUTAJ

Universal-siatka 021 i 022  JEST TUTAJ
 

8 komentarzy:

 1. Jak zwykle świetne, a zwłaszcza te pierwsze <3 mmmmm!

  OdpowiedzUsuń
 2. mniam.... kwiaty w szarościach przecudne!
  kolory drugiej zaś bliskie memu sercu :))

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczne! :) dodaje Twojego bloga do obserwowanychm również na fb :) będę podlądać Twoje torebki ;)pozdrawiam i zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń
 4. pierwsza powala! jest prześliczna!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale te ptaszki maja z Toba dobrze:)
  Torby świetne:) super ten materiał w srodku:)
  pozdrawiam niebiesko:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne torby, pierwsza szczególnie śliczna. :)
  U nas też trwa dokarmianie ptaszków :) Miło tak popatrzeć na chmarę sikorek skaczącą po balkonie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Owocowa torba jest świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Te kwiaty w szarościach to moje klimaty, chociaż ostatnio bardziej kolorowo szyję. Też dokarmiam ptactwo, a jak miło się je podgląda, jak się przepychają między sobą. Oprócz ziarna zawieszam jeszcze takie specjalne kulki.No i kiedy ta wiosna, co?

  OdpowiedzUsuń